O firmie
Zapraszamy Państwa do naszej firmy - wejdź do środka  ->  https://kuula.co/share/collection/7qMNc?logo=1&info=1&fs=1&vr=0&zoom=1&thumbs=0">;   

 

Firma optyczna "OPTYKA" to już ponad  60 lat rodzinnej tradycji zapoczątkowanej przez Zbigniewa Pokornego w niewielkim zakładzie optycznym w samym sercu Tarnowa na Placu Sobieskiego 2.
Zakład optyczny działa nieprzerwanie od 1961 r.

Dzięki doświadczeniu, profesjonalnej obsłudze oraz szerokiej ofercie nowoczesnych produktów i usług, firma zdobyła uznanie i szerokie grono Klientów.

Pracownie optyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt optyczny, który pozwala z największą precyzją zrealizować każde zamówienie na miejscu,
a gabinety okulistyczne i optometryczne dzięki swoim specjalistom wykonują badania na najwyższym poziomie.

 

A oto krótka historia:

 • Zakład optyczny „ OPTYKA”, przy Placu Sobieskiego 2 w Tarnowie, otwiera w 1961 roku ZBIGNIEW POKORNY –  mistrz optyki okularowej    i prekursor zawodu optyka w Tarnowie.
 • Zakład oferuje usługi dla mieszkańców - wykonuje okulary celuloidowe i metalowe na zamówienie. Wszystkie zlecenia realizowane są ręcznie na ceramicznych, a później diamentowych szlifierkach. Tą mozolną i bardzo precyzyjną ręczną pracą zajmują się doświadczeni mistrzowie i czeladnicy optyki okularowej.
 • Zbigniew Pokorny cały czas rozwija swoje umiejętności i zdobywa wiedzę. Dokształca się między innymi w legendarnych zakładach optyki okularowej ZEISS JENA na terenie Niemiec (dawna NRD).
 • W latach siedemdziesiątych firma rozpoczyna produkcję własnych wzorów celuloidowych opraw okularowych i zaopatruje w nie innych optyków na terenie kraju.
 • Równocześnie Zbigniew Pokorny szkoli wielu młodych adeptów tego rzemiosła. W pierwszej kolejności swoich braci - Wiesława, Leszka i Kazimierza, którzy z biegiem lat otwierają własne firmy, kontynuując rodzinną tradycję.
 • W latach 1984 -1996, po śmierci Zbigniewa, firmę prowadzi żona - Maria Kusion-Pokorny, która dzielnie kontynuuje zapoczątkowany przez męża proces rozwoju firmy. Zakład przechodzi generalny remont - zarówno na sali obsługi klienta, jak i pracowni. Firma zostaje wyposażona w jakże nowoczesne na ówczesne czasy automaty szlifierskie WECO.
 • Od roku 1996 firmę zaczyna samodzielnie prowadzić córka Zbigniewa i Marii - Jadwiga.
 • Jadwiga Bossowska po zdobyciu uprawnień technika optyki okularowej i szkoleń z zakresu optometrii, rozwija współpracę z wchodzącymi na rynek polski światowymi producentami opraw i szkieł okularowych. Rozpoczyna także aplikacje i sprzedaż soczewek kontaktowych.
 • Firma przechodzi też modernizację salonu sprzedaży, a pracownia wyposażona zostaje w nowoczesny sprzęt optyczny. 
 • W roku 2002 powstaje filia mieszcząca się w Tarnowie przy Alei Solidarności 29, a w salonie optycznym działalność rozpoczyna Okulistyczny Gabinet Lekarski.
 • W 2010 roku firma otrzymuje dotacje z Funduszy Unii Europejskiej, dzięki którym w pracowni pojawia się innowacyjny scanocentroskop i automat szlifierski NIDEK.
 • Rok  2012  -  działa już drugi Gabinet Okulistyczny.
 • Rok 2018 - przy salonie optycznym na Al.Solidarności rozpoczyna działalność Gabinet Leczenia Zeza i Niedowidzenia.
 • Rok 2020 - mała OPTYKA na Placu Sobieskiego 2 rozkwita i zmienia się w przestronny Salon Optyczny wraz z Gabinetem Optometrycznym w którym swoich pacjentów zaczyna przyjmować optometrystka Anna Bossowska - wnuczka Zbigniewa i córka Jadwigi. Gabinet może sie poszczycić niestandartowymi urządzeniami do badań wzroku i indywidualnej personalizacji soczewek okularowych.
 • Rok 2021 - Firma nieustannie rozwija się. Doradcy Klientów i asystentki sprzedaży poszerzają zakres swoich umiejętności i uzyskują certyfikaty Stylistów Opraw Okularowych.
 • Rok 2022 - Stajemy się jednym z dziesięciu salonów optycznych w Polsce mianujących się tytułem: ZEISS Vision Expert https://www.zeiss.pl/ , bo dzięki specjalistycznej technologii badania z dokładnością do 0,125 dptr. oraz topografii rogówki, wykonyjemy indywidualne soczewki okularowe w których jakość widzenia nie ma sobie równych.
 • Rok 2023 - przy salonie optycznym na Al.Solidarności otwiera się nowy gabinet optometryczny.

Historia ta zobowiązuje nas do kontynuowania rodzinnej profesji na najwyższym poziomie.
Dziękujemy, że jesteście z nami.